Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

23 października 2023

Rekolekcje w Lipnicy 20-22.10.2023

W dniach 20-22 października 2023 r. odbyły się rekolekcje powakacyjne. Co prawda, rok szkolny rozpoczął się już dawno temu, dlatego październik to dobra okazja, aby chociaż trochę odpocząć od codziennej nauki. Nasza młodzież wybrała się do uroczego domu rekolekcyjnego w spokojnej Lipnicy, aby zastanowić się, po co w ogóle jestem w Kościele i jak może on pomóc człowiekowi w rozwoju. Uczestnikom w tych odkryciach towarzyszył ksiądz Mariusz Zawacki – Asystent KSM w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu. Opowiedział on o początkach Kościoła, jakie ma cechy oraz po co Kościół w ogóle jest i czemu my również jesteśmy w nim potrzebni.

Jednym z najważniejszych dla młodzieży przesłań było to, że Kościół jest jak szpital - przychodzą więc do niego ludzie nie zdrowi, a chorzy, którzy szukają lekarstwa, którym jest Jezus przebaczający w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Doświadczeniem wspólnoty była również Msza Święta niedzielna w kościele parafialnym pw. św. Archanioła w Lipnicy, podczas której młodzież miała możliwość posługi liturgicznej.

Nie zabrakło również czasu na pracę z Pismem Świętym, a także odpowiedzi na pytania cięższe i lżejsze. Jedną z największych atrakcji w Lipnicy było oczywiście samodzielne przygotowywanie posiłków (jak i sprzątanie po nim, choć tu entuzjazm nie był tak duży ;)), urocze kotki mieszkające na terenie ośrodka, a przede wszystkim wspólna integracja przy grach planszowych, rozmowach czy ognisku z muzyką, tańcem i ciepłą kiełbaską.😊


Bóg zapłać za ten wspólnie spędzony czas!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

ul. Plac Bł. Ks. Phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego 1
87-100 Toruń

biuro@ksmtorun.pl